• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
  • https://www.instagram.com/maarifsen
  • https://www.youtube.com//channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA/videos?view_as=subscriber
Çevrimiçi Üyelik

Taleplerimiz
MaarifTV
Yayınlarımız

Soru-Cevap


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

HALİL IŞIK (17/03/2021 12:30)
Konu : Bir davası olmalı insanın
Mesaj : Selamün Aleyküm;

Bir davası olmalı insanın, hele de insanın ruhunu talime niyetli olan muallimin. Unutturulmaya çalışılan kıymetli davanın ve değerlerimizin ihyası için maarifteyim. Rabbim istikametten ayırmasın.
Abdullah (27/02/2021 12:33)
Konu : Sendika Makas Değişimi
Mesaj : Sendikayla ilgili bilgi almak için Genel Sekreterle telefonda görüştüm. Sıkılmadan eğitimdeki sorunlar üzerine muhabbet ettik. İlgisinden dolayı kendisine teşekkürü borç bilirim. Sendikanın kuruluş felsefesinden bahsettiler. Ceplerinden ödeye ödeye, kendi evlatları gibi gördükleri bu sendikayı bugünlere getirdiklerinden bahsettiler. Makas değiştirerek ben de en yakın zamanda üye oluyorum.
İyi çalışmalar dilerim.
Mehmet KOYUNCU (05/01/2021 19:55)
Konu : Tanış olma.
Mesaj : İyi günler. Konya''da öğretmenim. Sendikanızı tanımak ve dünya mefkürenizi bilmek istiyorum. Nasıl tanış olabiliriz?
Mehmet KOYUNCU (05/01/2021 19:55)
Konu : Tanış olma.
Mesaj : İyi günler. Konya'da öğretmenim. Sendikanızı tanımak ve dünya mefkürenizi bilmek istiyorum. Nasıl tanış olabiliriz?
Hasan (12/05/2020 13:46)
Konu : Atama takvimi güncellenme
Mesaj : Normalleşme süreci kapsamında 27 ağustosta okulun açılacağı ifade edildi fakat daha öncesinde il dışı atama 13 ağustos ve özür grubu atama 27 ağustos olarak belirlenmisti. Sensikamin telafi egitiminin başladığı süreçte özür grubu atama olması ev taşıma ike ilgili işlemlerin daha rahat yapılması için atama takviminin 10 gün geri alınmasını taleb ediyorum. Talebin sendikamızca bakanlığa iletilmesi ve basınla paylaşımlasi hususunda
Sinan (03/05/2020 02:48)
Konu : ZORUNLU HİZMET AFFI
Mesaj : ZORUNLU HİZMET AFFI'na destek verdiğiniz için teşekkür ederim ama merak ettiğim bir soru var toplamda kaç üyeniz var ve her ilde teşkilâtınız var mı
"Değerli Öğretmenim üye sayımız yüzden az kırktan fazla. Farklı illerden üyelerimiz var ve teşkilatlanma aşamasındayız. Teşkilatlanmamızda görev almak isterseniz 543 507 7 657 nolu iletişim merkezimizden irtibata geçebiliriz. Sendikamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz."
Editör Notu
Mehmet hoca (23/04/2020 16:27)
Konu : Zorunlu hizmetim 2 Ekime sarktı
Mesaj : Zorunlu hizmetim 7 yıl iken, askerlik nedeniyle zorunlu hizmet süremin tamamlanması 2 Ekime sarktı. Eğer il içi ve il dışı atamalarda yine 30 Eylül baz alınırsa sadece 2 günlük farktan dolayı 1 yıl daha zorunlu hizmetim uzamış olacak. Bu ve bunun benzeri durumlarda olan çok sayıda öğretmenimiz var. Sonuçta yapmakla yükümlü olduğumuz bir görevi ifa etmeye gittik. Bunun karşılığı böyle olmamalıydı. Bir öğretmenin askerde geçirdiği sürenin en azından zorunlu hizmetten sayılmasını istemesi çok mu fazla oluyor.
"Mehmet Hocam zorunlu hizmete muafiyet getirilmesinin gerekçelerinden biri de sizin yaşadığınız durumdur. bunun farkındayız ve elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sendikamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eder sizleri de aramızda görmek isteriz."
Editör Notu
Murat (20/03/2020 15:50)
Konu : Zorunlu hizmet muafiyeti
Mesaj : Öğretmene zorunlu hizmet muafiyeti 2020 yılında tekrar gelecek mi bu konuda bize desteklerinizi görüyoruz en kısa sürede sendika değişikliği yapıp maarif-sen e geçiş yapmayı düşünüyorum bu konuda bizi destekleyen sendika olarak somut adım atılmalı
"Değerli hocam mağduriyetlerin farkındayız ve farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Üyeliğinizle gücümüze güç katar şeref verirsiniz. Sitemiz üzerinden online üyelik formunu doldurduğunuz takdirde sizinle iletişime geçilecektir. İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz."
Editör Notu
Kamer (22/12/2019 09:36)
Konu : Zorunlu hizmet affı
Mesaj : Zorunlu hizmet yükümlülüğü ile ilgili MEB e yazdığınız dilekçeye cevap verildi mi?
"Henüz cevap verilmedi."
Editör Notu
mono (23/09/2019 16:15)
Konu : üyelik
Mesaj : site içinde online üyelik formu koyabilirsiniz çok iyi olur.
hayırlı olsun.
"Online Üyelik Formu sitemize eklenmiştir."
Editör Notu
Elif (13/07/2019 00:12)
Konu : Alan değişikliğinin en kısa sürede tekrar yapılması
Mesaj : 2019 yılında alan değişikliğinin bir kere daha yapılması alan değişikliği ile ikinci üniversite lisans alanına geçip ( tayin istese bile açık olmaması nediyle ailesinin yanina dönememe, kendini verimsiz hissetme ve ek ders ücretindeki azalma gibi nedenlerden dolayı ) tekrar eski lisans alanına geçmek isteyenlere imkan tanınması, alan değişikliğinin rutin olarak yapılması konularinda acil çözüm bekliyoruz. Bu sorunun çözüme kavuşması ve eski lisans alanina geçmek isteyen öğretmenlerin sesi olmanız dileğiyle. Bilgilendirme mesajı gönderirseniz sevinirim.
Osman Bayrak (25/05/2019 10:04)
Konu : Bilgi
Mesaj : (malum) senden neden ayrıldınız? Altta soran bir arkadaşın mailine bilgi notu atmışsınız. Bana da gönderir misiniz?
"Dezenformasyon ve dejenerasyon"
Editör Notu
ali Demir (25/01/2019 11:47)
Konu : Soru
Mesaj : Neden yönetim kurulunuzda hiç kadın yok, Üye olarak sadece erkek mi kabul edeceksiniz?
"Yönetim kurulunda kadın üye olma zorunluğu bulunmadığı gibi yeni kurulmuş bir sendika için sorunuz anlamsızdır. Maarif-Sen olarak aynı mesleği icra eden insanları çeşitli sınıflandırmalara tabi tutmadan herkesin hakkını arayacağımızdan şüpheniz olmasın. Hakkı söyledikten sonra söyleyenin kim olduğunun bir önemi var mı? İlginize teşekkür ederiz. "
Editör Notu
mehmet (24/01/2019 13:50)
Konu : istanbul
Mesaj : istanbul teşkilatı hakkında bilgi alabilirmiyim
yönetin kimler adres vs
"Teşkilatlanma çalışmalarımız devam etmektedir. İlginize teşekkür ederiz."
Editör Notu
Murat (21/01/2019 11:55)
Konu : Merak
Mesaj : Eğitim birsen den neden ayrıldınız?
""Dezenformasyon ve Dejenerasyon" İlginize teşekkür ederiz. "
Editör Notu
HÜSEYİN AYDIN (17/01/2019 11:26)
Konu : MAARİF-SEN
Mesaj : GENEL BAŞKAN MUSTAFA DOĞAŞAN EĞİTİM BİRSEN İÇİNDEN GELEN VE GENÇ MEMURSEN BAŞKANLIĞI YAPMIŞ BİR ARKADAŞIMIZ MIŞ.NİÇİN MAARİF-SEN İN KURULMA AMACINI MERAK ETTİM.SAYGILAR
"E-posta adresinize bilgilendirme metni gönderilecektir. İlginize teşekkür ederiz."
Editör Notu
HÜSEYİN İNCE (15/01/2019 15:34)
Konu : sendika
Mesaj : hayırlı olsun
"Teşekkür ederiz."
Editör Notu
HÜSEYİN İNCE (15/01/2019 15:33)
Konu : sendika hakkında
Mesaj : milli eğitim camiasına hitap ediyor bu sendika yoksa diger sendikalar gibi öğretmenleremi
"Sendikamız bütün MEB çalışanlarına yönelik kurulmuştur."
Editör Notu
Servet (27/12/2018 18:06)
Konu : Hayırlı olsun
Mesaj : Hayırlı uğurlu olsun, başarılı olacağınızdan, elleri öpülesi kıymetli öğretmenlerimizin sesi olacağınızdan hiç şüphem yok. Rabbim muvaffak eyleye,
"Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz."
Editör Notu
Eril (22/12/2018 13:25)
Konu : Hayırlı olsun
Mesaj : Maarif Davası sendikamızın eğitim camiamıza hayırlı kararlar alarak doğru çalışmalara vesile olmasını temenni ederim.
"Güzel düşünce ve temennileriniz için teşekkür ederiz."
Editör Notu
Sosyal Medya
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret61315