• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
Üyelik Girişi
Anket
Türk Maarif Davasının En Büyük Sorunu Nedir?
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret18359

SERBEST KIYAFET EYLEMİNDEYİZ.

Kamuda kılık kıyafet dayatması son bulana dek eylemdeyiz...


Maarif Çalışanları Sendikası (MAARİF-SEN) Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri 21/12/2018 tarihinde Genel Başkan Mustafa DAĞAŞAN başkanlığında toplanarak, kamu görevlilerine yönelik kısıtlama ve yasakların kaldırılması için; sendikamız üyelerinin kamu hizmeti sırasında giyeceği kılık kıyafet ve saç sakal serbestliği konusunda aşağıdaki kararı almıştır.

Kamu görevlilerinin kılık-kıyafetlerine dair yönetmeliğin 5. maddesinde hâlâ hükmünü sürdüren sınırlama ve çalışanları tek tipleştirme çabasına son verilmesi ayrıca Maarif Çalışanlarına yakışır şekilde gerekli düzenlemelerin yapılması amacıyla, “Sendikal Eylem Kapsamında” genel ahlaki kurallara uygun ve milletimizin değerleriyle örtüşecek şekilde; mesleğin gerektirdiği beceri ve çalışmaları yaparken rahat hareket edebilmeleri için tüm üyelerimizin 21/12/2018 tarihinden itibaren 2018/2019 Eğitim Öğretim yılı süresince (seminer dönemi de dahil) “Serbest Kılık Kıyafetle” iş yerlerine gitmesi kararı alınmıştır.

Bu karar doğrultusunda, kamu görevlileri kılık-kıyafet özgürlüğüne kavuşuncaya kadar kararlılıkla eylemimize devam edeceğiz.


378 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın