• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
  • https://www.instagram.com/maarifsen
  • https://www.youtube.com//channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA/videos?view_as=subscriber
Çevrimiçi Üyelik

Taleplerimiz
MaarifTV
Yayınlarımız

[KORONAVİRÜS’ÜN BİZE ÖĞRETTİKLERİ]

#EvdeKalın #SağlıcaklaKalın #HayatEveSığar #MaarifSen


Küçücük bir virüsle, büyücük görünen aciz kulların Allah’ın kudreti karşısında ki acizliğini görmüş olduk. Dünyada istedikleri her şeyi yapabileceklerini zanneden sözüm ona süper güçlerin hurdebini bir virüs karşısında acizliğine ve çaresizliğine şahit olduk.
 
İnsan hakları konusunda kimseye söz bırakmayan, sözde medeni Batı'nın karanlık, egoist, emperyal yüzünü koronovirüs krizinde bir kez daha gördük. AB'nin kaderine terk ettiği İtalya, İspanya, Bulgaristan örneklerinden de görüldüğü üzere Avrupa dayanışmasının bir peri masalı olduğu gerçeğini yaşayarak öğreniyoruz.
 
ABD ayrı bir garabet yaşıyor. Ülkede her gün ölen insan sayısı tarihi rekorlar kırarken, ülke yönetimi önlemleri zamanında almayarak büyük bir skandala imza atmış bulunmakta.Güçlü görünen devletlerin beklenmedik durumlar karşısında o kadar da güçlü olmadığını ve zamanında hareket etmenin, erken önlem almanın kıymetini öğrendik.
 
Dünyayı tamamen etkisi altına alan koronaya karşı mücadelede öne çıkan ülkelerden olan Türkiye hem ülke içinde erken önlem alarak virüs yayılımını en aza indirdi hem de darda kalan ülkelere yardım elini uzatarak, ne kadar mihmandar ve yardımsever bir ülke olduğunu tekrar gösterdi.
 
“Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” sloganıyla; paylaşmanın, yardımlaşmanın değerini bir kez daha anlarken, birlik olduğumuzda nelerin üstesinden gelebileceğimizi yaşayarak öğrendik.
 
Hastanelerin, sağlık kurumlarının sadece şifa değil; aynı zamanda hastalık da dağıtabileceğini; olur olmaz, ufak tefek şikâyetlerle oralara gitmenin gerekli ve güvenli olmadığını; sadece çok gerekli olduğunda oralara tedbir alarak gidilmesi gerektiğini ayrıca sağlık çalışanlarımızın çok saygıdeğer ve riskli bir görev yapmakta olduklarını; onları gereksiz yere meşgul etmememiz gerektiğini öğrendik.
 
Sosyal güvenlik şemsiyemizin ne kadar kapsayıcı olduğunu; sağlık hizmetlerimizin ne kadar erişilebilir olduğunu; sağlık kurumlarımızın ne kadar modern ve donanımlı olduğunu öğrendik.
 
Evlerimizin güvenli olduğunu; evde hazırlanan gıdaların daha hijyenik olduğunu; hane halkımızın zor zamanlarımızda tek sığınağımız olduğunu öğrendik.
 
Evde; televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tablet dışında da bir yaşam olduğumu öğrendik.

Evde; eşimizle, çocuklarımızla nasıl vakit geçirilir, nasıl geçirilmesi gerekir kısaca evde keyifli zaman geçirmenin yollarını öğrendik.
 
Çocuklara her ne yaparsa yapsınlar tahammül etmenin ne kadar önemli olduğunu dolayısıyla Öğretmenlik mesleğinin ne kadar ulvi bir meslek olduğunu öğrendik.

Yazının Devamını Okumak İçin Tıklayınız.586 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Sosyal Medya
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret62106