• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
  • https://www.instagram.com/maarifsen
  • https://www.youtube.com//channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA/videos?view_as=subscriber
Çevrimiçi Üyelik

Taleplerimiz
MaarifTV
Yayınlarımız
Akif Keten
aketen@maarifsen.org
2. YAŞIMIZ
06/12/2020
06 Aralık 2018 tarihinde inanmış taş gibi sağlam adamlarla çıktığımız yolda ikinci yılımızı devirmiş bulunuyoruz. Fidanımızı özenle büyütüp dallandırıp budaklandırıyoruz. Kubbemizin tuğlalarını bir bir örüyoruz. Bu iki yıllık sürede üye sayımızı ikiye katlayarak teşkilatlanmaya devam ediyoruz. Sendika gibi sivil toplum örgütlerinde kazanılan her üye söylenecek sözün ve sorumluluğun artması demektir. Sözümüz esirgemeden söyleyebilme özgürlüğü sendikamızın bize sağladığı en önemli özelliklerden bir tanesidir.

Bu zaman kadar kırmızı çizgimiz olan konulardan başlayarak maarifin dertlerini ele almaya dilimiz döndüğünce anlatmaya ve çözüm önerileri getirmeye çalıştık. Kendimize söz söyleyebilme mecrası sunduğu için Maarif Sen bizim için bir nimettir. Biz buna şükrediyor şükrümüzün nimeti artıracağına inanıyoruz.

Zaman zaman gece yarılarına kadar eğitimle ilgili konuları tartışıp fikir yürüttük. Damıttığımız bu fikirleri yaymaya gayret ettik. Kimi fikirlerimiz yayıldı kimi fikirlerimiz ise kanatlanıp sahiplerine ulaşmayı beklemekte.

“Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil” sözü çoğu zaman ruh halimizi yansıtsa da biz asla söylenecek olanı söylemekten vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz.

Eğitim-öğretim kolunda kurulan birçok sendika ile iletişime geçerek Eğitim Sendikaları Platformunun kurulmasına katkı sağladık. Salgın sebebiyle ara verilen bu platformun etkisini en kısa zaman göreceğimize inanıyorum.

Üye olmasını teklif ettiğimiz bütün tanıdıklarımız; “gönlümüz sizden yana, bir gün inşallah mutlaka” diyorlar. Allah günlünüzde olanı MEBBİS sendika bilgilerine işletmeyi nasip etsin ne diyelim.

Zaman zaman yetkili sendikaya da yavru yetkili sendikaya da yüklendiğimiz olmuştur. Biz sendikacılar bir birimizi üzmeyelim diyenler oldu. Sizi eleştirecek olmasaydık ayrı bir sendika kurmazdık.

Salgın sebebiyle okullar tatil edilip okullarımız öğrencisiz ve öğretmensiz kalınca öğretmenlerimizin ve eğitimin derdini dile getirmek için kanal açıp yayınlar yaptık. Öğretmenlerimize ve yetkililere ulaşmak için çağımızın bütün imkanları kullanmaya çalıştık. Çekimlerimiz devam edecek Allah’ın izniyle. Dileyen eski videolarımızı buradan takip edebilir: https://www.youtube.com/channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA

Sendikamızı bakıp büyütme yükümlülüğü sırtımızda olan bir çocuk gibi düşündük. Konuşmaya başladığını ve emeklemekten yürümeye geçtiğini müşahede ediyoruz. Allah büyüyüp serpildiği günleri de göstersin. Fıtratından, kuruluş ilkelerinden saptırmasın. Kınadıklarımızı bizim başımıza getirmesin.

Sevgili dostlar iki yıllık serencamımız ortada yapılacak daha çok işler var. Şurası bir gerçek ki sendikalar gücünü üyelerden alır. Gücümüze güç katan kıymetli üyelerimize bu vesile ile teşekkür ediyorum. Nice yıllara Maarif Sen çatısı altında ulaşmak ümidiyle.

Yeni yaşın kutlu olsun Maarif-Sen.181 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YÖNETİCİLİK YÖNETİMİNİ YÖNETEMEME - 23/02/2021
İdareci olarak görevlendirilmek isteyen bir öğretmenin derhal yönetici yetiştirme programına alınması gerekmektedir.
KANAL MI KARGA MI - 15/12/2020
İnsan kargadan da öğrenir. Fakat bu kanallar eğitimde kılavuzumuz olamaz. Zira atalarımız ne demiş kılavuzu karga olanın …..
OKUL MÜDÜRLERİNİN BÂRI - 22/09/2020
Kenâr-ı Dicle’de bir kurt aşırsa bir koyunu, Gelir de adl-i İlâhî sorar Ömer’den onu!
TAKVİM - 15/09/2020
Tarihle oynamak Cahiliye Araplarının âdetidir. Haram aylarda yapmamaları istenilen şeyler kendilerine zor gelmiş olmalı ki kendilerini değiştireceklerine ayları değiştirmeye çalışmışlardı.
ÖZELELEŞTİRİ - 25/08/2020
Özele Eleştiri
GİDİŞİM GERİ DÖNÜŞÜMDÜR - 24/06/2020
Murat ÇALIK hocama ithafen.
EĞİTİMİN STEPNESİ - 25/05/2020
Stepne ile uzun süre kullanılmamalıdır.
[KAYSERİLİ YAKUP HOCA] - 20/05/2020
#MaarifSen #MesuliyetHareketi
MESLEK LİSEMİ KAYBETTİM, “YÖK” HÜKMÜNDEDİR. - 16/04/2020
Meslek liselerinin kapasite ve imkânlarının geliştirilmesi ve cazibe merkezi haline getirilmesiyle ilgili düşüncelerimizi kaleme alacağız.
 Devamı
Sosyal Medya
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret58033