• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
  • https://www.instagram.com/maarifsen
  • https://www.youtube.com//channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA/videos?view_as=subscriber
Çevrimiçi Üyelik

Yayınlarımız

KILIK KIYAFET DAYATMASI SON BULMALIDIR!

Kamuda kılık kıyafet dayatması son bulana dek eylemdeyiz...


Pantolonun kumaşı, kazağın yakası, ayakkabının topuk boyu, ense tıraşı ve bıyıkla ilgilenen bir yönetmeliği, darbe ürünü antidemokratik dayatmayı kabul etmiyoruz. Eğitimin niteliği, öğretmenin verimliliği ile ilgilenmek varken kıyafetin tam tekmilliği ile gündem tutan yönetim anlayışını çağ dışı buluyoruz. Ö
ğrencilerimizin serbest kıyafet hakkının olduğu yerde, öğretmene, kamu çalışanına ‘ne giyeceğine karar veremeyen insan’ muamelesi yapılmış olması kabul edilebilir bir şey değildir.

Bu nedenle, sendika olarak, kamu görevlilerine yönelik kısıtlama ve yasakların da kaldırılması amacıyla başlattığımız sivil itaatsizlik eylemine devam kararı aldık:

Maarif Çalışanları Sendikası (MAARİF-SEN) Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri 06/09/2021 tarihinde Genel Başkan Mustafa DAĞAŞAN başkanlığında toplanarak, kamu görevlilerine yönelik kısıtlama ve yasakların kaldırılması için; sendikamız üyelerinin kamu hizmeti sırasında giyeceği kılık kıyafet ve saç sakal serbestliği konusunda aşağıdaki kararı almıştır.

Kamu görevlilerinin kılık-kıyafetlerine dair yönetmeliğin 5. maddesinde hâlâ hükmünü sürdüren sınırlama ve çalışanları tek tipleştirme çabasına son verilmesi ayrıca Maarif Çalışanlarına yakışır şekilde gerekli düzenlemelerin yapılması amacıyla, “Sendikal Eylem Kapsamında” genel ahlaki kurallara uygun ve milletimizin değerleriyle örtüşecek şekilde; mesleğin gerektirdiği beceri ve çalışmaları yaparken rahat hareket edebilmeleri için tüm üyelerimizin 06/09/2021 tarihinden itibaren 2021/2022 Eğitim Öğretim Yılı süresince (seminer dönemi de dahil) “Serbest Kılık Kıyafetle” iş yerlerine gitmesi kararı alınmıştır.

Bu karar doğrultusunda, kamu görevlileri kılık-kıyafet özgürlüğüne kavuşuncaya kadar kararlılıkla eylemimize devam edeceğiz.

Maarif-Sen Yönetim Kurulu


658 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Sosyal Medya
MaarifTV
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret213539