• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
  • https://www.instagram.com/maarifsen
  • https://www.youtube.com//channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA/videos?view_as=subscriber
Yayınlarımız

SENDİKAMIZ MİL-SEN KONFEDERASYONUNA KATILDI.

Sendikamız, II. Olağan Genel Kurulunda MİL-SEN Konfederasyonu ailesine katılım kararı almıştır.


2018 yılında “Bir neslin kurtuluşunu ancak maarifinin yükselmesinde aramak lazımdır.” diyerek maarifin geleceği için Maarif-Sen’i eğitim camiamıza kazandırdık. Maarif-Sen olarak önce insan, insan onuru ve meslek onurumuz diyerek sendikal mücadelemizi başlattık. Sendikal mücadelemizde her daim; niceliği değil niteliği, yetkili olmayı değil etkili olmayı, büyük ya da güçlü olmayı değil hakkın yanında olmayı yeğledik.

Maarif-Sen kurulduğu günden bu yana ilkeli duruşu ve ortaya koyduğu vizyon ile eğitim çalışanlarına umut olmuştur. Maarif-Sen yine ortaya koyduğu vizyon ile; dünyanın beşten, maarif ordusunun dört kalabalık sendikadan büyük olduğunu ortaya koymuştur. Maarif-Sen yakın gelecekte; özlük, özgürlük, hak ve adalet mücadelesinde eğitim çalışanlarının güvenli limanı olacaktır.
 
Biz; örgütlü birlikteliğin köklü sorunlarımızın çözümünde kilit bir öneme sahip olduğunun bilincindeyiz. Biz; dün birkaç inanmış adamla çıktığımız bu yolculukta; bugün 81 ilden yüzlerce üyemizin bize olan güvenini ve bize yüklediği sorumluluğu bir an olsun aklımızdan çıkarmıyoruz.
 
Sendikamızın II. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Kongremizde delegasyonumuzun desteği ile hem güven tazelerken hem de diğer iş kollarımızla birlikte örgütlü birlikteliğin camiamızı güçlü, sendikal mücadelemizi daha anlamlı kılacağından hareketle MİL-SEN Konfederasyona üyelik kararı aldık. Kongremizin ve MİL-SEN Konfederasyonu üyeliğimizin ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Mil Maarif-Sen Yönetim Kurulu
179 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam178
Toplam Ziyaret195996