• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
  • https://www.instagram.com/maarifsen
  • https://www.youtube.com//channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA/videos?view_as=subscriber
Çevrimiçi Üyelik

Yayınlarımız

VII. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZ

VII. Dönem Toplu Sözleşme taleplerimizi kamuoyunun ve kamu çalışanlarının bilgilerine, kalemin mürekkebini üç buçuğa dolduranların ise faydalanmaları temennisiyle ilgilerine sunuyoruz.HER YIL İÇİN ¼ ORANINDA YIPRANMA
PAYI ÖĞRETMENLERİN HAKKIDIR!

19. MİLLİ EĞİTİM ŞURASINDA ALINAN “ÖĞRETMENLERE; BÖLGE VE ŞEHİR AYRIMI YAPILMAKSIZIN, HER YIL İÇİN ¼ ORANINDA YIPRANMA PAYI VERİLMELİDİR.” KARARININ HAYATA GEÇİRİLMESİNİ İSTİYORUZ! ÖĞRETMEN MUM GİBİDİR, KENDİSİ TÜKENİRKEN ETRAFINI AYDINLATIR.

 

BÜTÜN ATAMALAR KADROLU YAPILMALIDIR!

AYNI MESLEĞİ İCRA EDEN İNSANLARIN FARKLI STATÜ VE ÖZLÜK HAKLARIYLA İSTİHDAM EDİLMESİ VİCDANLARI DA YARALAYAN BİR ADALETSİZLİKTİR! ADALET İÇİN; ÜCRETLİ VE SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞE SON VERİLMESİNİ, BÜTÜN ATAMALARIN KADROLU YAPILMASINI İSTİYORUZ!

 

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIK ÖDENEĞİ, TÜM MEB ÇALIŞANLARINA ÖDENMELİ VE BİR MAAŞ TUTARINDAN AZ OLMAMALIDIR!

AYNI GEMİNİN MÜRETTEBATI, AYNI YOLUN YOLCUSUYUZ! EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIK ÖDENEĞİ; MEB MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATINDA ÇALIŞAN MEMURLARIMIZA, ŞEFLERİMİZE, ŞOFÖRLERİMİZE, YARDIMCI PERSONELLERİMİZE KISACASI; AYRIM YAPILMAKSIZIN TÜM MEB ÇALIŞANLARINA ÖDENMELİ VE BİR MAAŞ TUTARINDAN AZ OLMAMALIDIR!

 

 GELİR VERGİSİNDE ADALET İSTİYORUZ!

ADALETSİZ GELİR VERGİSİ DİLİMLERİ İLE MAAŞLARIMIZIN ERİTİLMESİNE SON VERİLMESİNİ İSTİYORUZ! GELİR VERGİSİNDE; KAMU GÖREVLİLERİ İÇİN MATRAH YÜKSELTİLMELİ, ORAN %15’DE SABİTLENMELİDİR!

 

MEZARDA EMEKLİLİĞE HAYIR! 
EMEKLİLİK HESABINDA YAŞA DEĞİL, 
PRİM GÜN SAYISINA BAKILMALIDIR!

TOPLUMUN İHTİYAÇLARI, EKONOMİK KOŞULLAR VE SOSYAL ADALET PRENSİPLERİ DOĞRULTUSUNDA EMEKLİLİK HESABINDA ASLOLAN YAŞ HESABI DEĞİL HİZMET SÜRESİ OLMALIDIR! KADIN KAMU ÇALIŞANLARI TOPLAM 9000 PRİM GÜN SAYISINI; ERKEK KAMU ÇALIŞANLARI TOPLAM 10800 PRİM GÜN SAYISINI; DOLDURDUKLARINDA EMEKLİ OLABİLMELİ, EMEKLİ AYLIĞINA BAĞLANABİLMELİ VE EMEKLİ İKRAMİYESİ ALABİLMELİDİR!

 

AİLE YARDIMI ÖDENEĞİ, EN AZ ASGARİ ÜCRETİN
YARISI KADAR OLMALIDIR!

EŞİ ÇALIŞMAYAN MEMUR İÇİN ÖDENEN AİLE YARDIMI ÖDENEĞİ (985,76 TL), KOMİK VE SEMBOLİK OLMAKTAN ÇIKARILMALIDIR! AİLE YARDIMI ÖDENEĞİ, SOSYAL DEVLET İLKESİNİN BİR GEREĞİ OLARAK EN AZ ASGARİ ÜCRETİN YARISI KADAR OLMALIDIR!

ÇOCUK YARDIMI TRAJİKOMİK OLMAKTAN ÇIKARILMALIDIR!

HALEN MEMURA 0-6 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR İÇİN 500 KATSAYI İLE 216,84 TL, 6 YAŞ ÜSTÜ ÇOCUKLAR İÇİN İSE 250 KATSAYI İLE 108,42 TL TRAJİKOMİK MİKTARDA ÇOCUK YARDIMI ÖDENMEKTEDİR. YAŞ VE ÇOCUK SAYISI SINIRLAMASI OLMAKSIZIN HER ÇOCUK İÇİN ÇOCUK YARDIMI KATSAYISININ 500’DEN (216,84 TL) 2500’E (1084,20 TL) ÇIKARILMASINI İSTİYORUZ!

 

DOĞUM SONRASI ÜCRETLİ ANALIK İZNİ SÜRESİ YETERSİZDİR!

KADIN; MAARİFİN OCAĞI, TOPLUMUN MİMARIDIR! BU SEBEPLE; DOĞUM SONRASI ÜCRETLİ ANALIK İZNİ SÜRESİ 8 HAFTADAN 44 HAFTAYA (TOPLAMDA DOĞUM ÖNCESİ İLE BİRLİKTE 1 YIL) ÇIKARILMALI, DOĞUM YAPAN ANNEYE 2 YILA KADAR YARI ZAMANLI VE ESNEK ÇALIŞMA İMKÂNI VERİLMELİDİR!


EŞİT İŞE, EŞİT ÜCRET İSTİYORUZ!

5510 SAYILI KANUNUN YÜRÜRLÜĞE GİRMESİ SONRASI, MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARINDA OLUŞAN FARKLAR İLE MAAŞ HESABINDAKİ ÇOKLU PARAMETRELERİ ORTADAN KALDIRMAK VE HERKESİN EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET ALMASI İÇİN; MAAŞLARIMIZIN “GÖSTERGE X MAAŞ KATSAYISI” İLE HESAPLANMASINI İSTİYORUZ!

 

BAYRAM İKRAMİYESİ MEMURUN DA HAKKIDIR!

RAMAZAN BAYRAMI VE KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ, EMEKLİLERE VE KAMU İŞÇİLERİNE VERİLEN BAYRAM İKRAMİYELERİNİN KAPSAMININ MEMURLARI DA İÇİNE ALACAK ŞEKİLDE GENİŞLETİLMESİNİ İSTİYORUZ! BAYRAM İKRAMİYESİ MEMURUN DA HAKKIDIR VE BU ADALETSİZLİĞE SON VERİLMELİDİR!

 

MESAİ ÜCRETLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ!

HAFTA SONLARI YAPILAN DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINDA GÖREV ALAN, GENEL İDARE HİZMETLERİ VE YARDIMCI HİZMETLER SINIFI PERSONELLERİNE ÖDENMEKTE OLAN FAZLA MESAİ ÜCRETİNİN; 3 KATI ORANINDAN 7 KATI ORANINA, 50 SAAT LİMİTİNİN İSE 90 SAATE ÇIKARILMASINI VE YAPILAN ÖDEMENİN VERGİDEN MUAF OLMASINI İSTİYORUZ!

 

BELLETİCİLİK GÖREV ÜCRETLERİ %100 ARTIRILMALIDIR!

PANSİYONLU OKULLARDA BELLETMEN OLARAK GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİN; 24 SAAT GÖREV BAŞINDA OLMALARI, ALMIŞ OLDUKLARI SORUMLULUKLAR VE İŞİN ZORLUĞU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDUĞUNDA; EK DERS ÜCRETLERİNİN %100 ARTIRIMLI ÖDENMESİNİ İSTİYORUZ!

 

VAAT YERİNE GELMELİ, DİJİTAL TÜRKİYE PORTALI (E-DEVLET) ÜZERİNDEN MEMURLAR DA SENDİKA ÜYELİK VE İSTİFA İŞLEMLERİNİ YAPABİLMELİDİR!

MEMURLARIN; KENDİLERİNİ BASKI ALTINDA HİSSETMEDEN, BÜROKRATİK İŞLEMLER İLE UĞRAŞMADAN MEMUR SENDİKALARINA ÜYE OLABİLMELERİNE VEYA ÜYELİKTEN ÇEKİLEBİLMELERİNE İMKAN TANIYACAK OLAN VE ALT YAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDIĞI SÖYLENEN “MEMUR SENDİKALARINA ÜYELİK VE ÇEKİLME" HİZMETİNİN DİJİTAL TÜRKİYE PORTALI (E-DEVLET) ÜZERİNDE EN KISA SÜREDE KULLANIMA SUNULMASINI İSTİYORUZ!

 

ÇALIŞAN EBEVEYNLERDEN BİRİNE BEBEK VE ÇOCUKLARI İÇİN 
BAKICI VE KREŞ YARDIMI ÖDENMESİNİ İSTİYORUZ!

HER İKİSİ DE ÇALIŞAN EBEVEYNLERDEN BİRİNE; 0 – 2 YAŞ ARASI HER BEBEK İÇİN BAKICI YARDIMI, 3 – 6 YAŞ ARASI HER ÇOCUK İÇİN İSE KREŞ YARDIMI ÖDENMESİNİ İSTİYORUZ!

 OKUL YÖNETİCİLERİNİN ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ!

OKUL YÖNETİCİLERİ GÖREVLERİNİN GEREKTİRDİĞİ ÖZLÜK HAKLARINDAN YOKSUNDUR. OKUL YÖNETİCİLİĞİNİN; PROFESYONEL UZMANLIK ALANI OLARAK TANIMLANMASINI, BU UZMANLIK ALANININ STANDARTLARININ, YETKİNLİKLERİNİN VE SORUMLULUKLARININ TANIMLANMASINI, YETKİ-SORUMLULUK VE ÜCRET DENGESİNİN SAĞLANMASINI İSTİYORUZ!

 

HAKKANİYET İÇİN “MÜLAKATLARI KALDIRIYORUZ!” 
VAADİNİN BİR AN ÖNCE GERÇEKLEŞMESİNİ İSTİYORUZ!

MÜLAKAT (SÖZLÜ SINAV) İLE 3 KİŞİNİN 3 DAKİKADA EHLİYET VE LİYAKAT ARAYIŞI YERSİZ, HAKSIZ VE ADALETSİZDİR! ATAMA VE GÖREVDE YÜKSELMELERDE MÜLAKAT İLE EHLİYET VE LİYAKAT ARAYIŞININ HAKKANİYETE GÖLGE DÜŞÜRDÜĞÜNE İNANIYOR VE “MÜLAKATLARI KALDIRIYORUZ!” VAADİNİN BİR AN ÖNCE GERÇEKLEŞMESİNİ İSTİYORUZ!

 

ÖĞRETMEN İSTİHDAMINDA SIKINTI YAŞANAN DEZEVANTAJLI BÖLGELER İÇİN, TEŞVİK MEKANİZMALARININ HAYATA GEÇİRİLMESİNİ İSTİYORUZ!

ÖĞRETMEN İSTİHDAMINDA SIKINTI YAŞANAN DEZAVANTAJLI BÖLGELERİN YENİDEN BELİRLENMESİNİ, BU BÖLGELERDE GÖREV YAPACAK ÖĞRETMENLERE; EK ÖDEME, TAZMİNAT, FAİZSİZ KREDİ, KONUT VE KİRA YARDIMI VERİLMESİ GİBİ TEŞVİK ADIMLARININ ATILMASINI İSTİYORUZ! OLMASI GEREKEN ZORUNLU TUTMAK DEĞİL, TEŞVİK ETMEKTİR.

 

EĞİTİMCİLERE KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİ İÇİN CAYDIRICI NİTELİKTE DÜZENLEMELER YAPILAMASINI İSTİYORUZ!

EĞİTİM ÇALIŞANLARINA KARŞI EĞİTİM ÖĞRETİM KAMU HİZMETİNİN SUNUMUNDAN KAYNAKLI ŞİDDET EYLEMLERİNE YÖNELİK CEZAİ VE HUKUKİ TEDBİRLERİN ALINMASINI, CAYDIRICI NİTELİKTE CEZAİ MÜEYYİDE GETİRİLMESİNİ, ŞİDDETE UĞRAYAN ÇALIŞANA DA HUKUKİ KORUMA SAĞLAYACAK TÜRDEN YASAL DÜZENLEMELERİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ! AYRICA, ŞİDDET VAKALARIYLA KARŞILAŞAN EĞİTİMCİLERE ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DESTEK VE HUKUKİ YARDIM SAĞLAMAK DA ÖNEMLİ BİR ADIM OLACAKTIR!

ÖĞRETMENLER ARASINDAKİ EK DERS ÜCRETİ ADALETSİZLİĞİ GİDERİLMELİDİR!

AYNI MESLEĞİ İCRA EDEN ÖĞRETMENLER ARASINDA YILLARDIR DEVAM EDEN EK DERS ADALETSİZLİĞİNİ GİDERMEK İÇİN, TÜM ÖĞRETMENLERİN AYLIK KARŞILIĞI GİRMEK ZORUNDA OLDUKLARI HAFTALIK DERS SAATİ SAYISI, 15 DERS SAATİ OLARAK DÜZENLENMELİDİR.


 EK DERS ÜCRETLERİ İYİLEŞTİRİLMELİ VE VERGİDEN MUAF TUTULMALIDIR!

EK DERS ÜCRETLERİ GÜNÜN ŞARTLARINA UYGUN HALE GETİRİLMELİ VE EK DERS GÖSTERGE RAKAMLARI İKİ KATINA ÇIKARILMALIDIR. AYRICA EK DERS ÜCRETLERİ VERGİDEN MUAF TUTULMALIDIR!

 

NÖBET GÖREVİ ÜCRETLERİ İYİLEŞTİRİLMELİ VE HER NÖBETE ÜCRET VERİLMELİDİR!

ÖĞRETMENLERİMİZE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI NÖBET HİZMETLERİ YÖNERGESİ KAPSAMINDA HAFTADA BİRDEN FAZLA NÖBET GÖREVİ VERİLMESİNE RAĞMEN, TOPLU SÖZLEŞME HÜKMÜ GEREĞİ; NÖBET GÖREVİ VERİLEN VE BU GÖREVİ DE FİİLEN YERİNE GETİREN MÜDÜR YARDIMCILARI İLE ÖĞRETMENLERE HAFTADA 3 SAATİ GEÇMEMEK ÜZERE EK DERS ÜCRETİ ÖDENMEKTEDİR.

 BU ADALETSİZLİĞİN ORTADAN KALDIRILARAK; YERİNE GETİRİLEN HER NÖBET GÖREVİNE AYRI ÜCRET ÖDENMESİNİ VE NÖBET GÖREVİ KARŞILIĞI ÖDENEN 3 SAAT EK DERS ÜCRETİNİN 7 SAATE ÇIKARILMASINI İSTİYORUZ!

 

TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI İÇİN YOL, YEMEK, ULAŞIM VE KİRA YARDIMI İSTİYORUZ!

SOSYAL DEVLET İLKESİNİN BİR GEREĞİ OLARAK ENFLASYON KARŞISINDA EZİLEN TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI İÇİN İHTİYAÇLARINA GÖRE YOL, YEMEK, ULAŞIM VE KİRA YARDIMI İSTİYORUZ!

 

ÖĞRETMENLİK KARİYER BASAMAKLARI KIDEM SÜRELERİNİNİŞLETİLMESİNİ İSTİYORUZ!

2005 YILINDA BAŞLAYAN ADALETSİZLİK ORTADAN KALDIRMALI, KAZANILMIŞ HAKLAR KORUNARAK ÖĞRETMENLER ARASINDAKİ ÜNVAN VE ÜCRET ADALETSİZLİĞİNİ GİDERMELİDİR. MESLEKTE 10 YILINI TAMAMLAYAN ÖĞRETMENLERE UZMANLIK, 20 YILI TAMAMLAYANLARA BAŞÖĞRETMENLİK TAZMİNATI VERİLMELİDİR.

 

ENFLASYON FARKI DEĞİL, YOKSULLUK SINIRININ ÜZERİNDE BİR MAAŞ İÇİN KAYDA DEĞER ZAM İSTİYORUZ!

EĞİTİM ÇALIŞANLARININ MAAŞLARI YILLARDIR ENFLASYON KARŞISINDA ERİMEKTE VE YOKSULLUK SINIRININ GERİSİNDE KALMAKTADIR. TÜRK-İŞ’İN YAPMIŞ OLDUĞU ARAŞTIRMAYA GÖRE DÖRT KİŞİLİK AİLENİN GIDA VE DİĞER TÜM TEMEL HARCAMALARI İÇİN HANESİNE GİRMESİ GEREKEN TOPLAM GELİR TUTARI (YOKSULLUK SINIRI) 2023 MAYIS AYINDA 33.750 TL OLMUŞTUR.

İNSANCA BİR YAŞAM İÇİN 2024-2025 YILLARINDA

YOKSULLUK SINIRININ ÜZERİNDE MAAŞ İSTİYORUZ!

 

 ÖRGÜTLENMENİN ÖNÜNE BARAJ KURAN % 2 GARABETİNİN SON BULMASINI İSTİYORUZ!

ÖRGÜTLÜ OLMAYA TEŞVİK İKRAMİYESİ' OLAN 'TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ' %2 BARAJI İLE 'ÖRGÜTLÜ OLANA TEŞVİK İKRAMİYESİ' HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR. ÖRGÜTLENMEYE DARBE VURAN VE ÖRGÜTLENMENİN ÖNÜNE BARAJ KURAN BU ANTİDEMOKRATİK VE BAĞNAZ YAKLAŞIMDAN VAZGEÇİLMELİDİR. ÖRGÜTLENMEK VE ÖRGÜTLÜ OLMAK HAKTIR! GASP EDİLEMEZ VE ENGELLENEMEZ!

 

İnsanın ve insan onurunun öncelendiği, çalışanın ve emeğin hakkının korunduğu, gelir adaletinin sağladığı, bürokratik vesayetin azaltıldığı, çalışanın geleceğe umutla bakmasına vesile olacak kararların alındığı bir toplu sözleşme olması dileğiyle…

 

Maarif-Sen Yönetim Kurulu

#MaarifSen #TopluSözleşme

166 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Sosyal Medya
MaarifTV
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam103
Toplam Ziyaret213545