• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
  • https://www.instagram.com/maarifsen
  • https://www.youtube.com//channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA/videos?view_as=subscriber
Yayınlarımız
Çağlar Kılıç
ckilic@maarifsen.org
AŞK İLE BİRDENBİRE
21/12/2018
Her şeyin bir zamanı var. Ben hep böyle yaşadım. Güzelin, kötünün hatta ölümün bile bir sırası var. Ama anlıyorum ki zamanı kalıcı yapan birdenbireliğidir. Yaşam, bir köşeye oturup düşünenler değil, düşündüğünü hayata geçirenlerle şekillenmekte. Var olanı görmezden gelip, kolaycı bir tavırla reddetmek de olmuyor. Olmuyor, çünkü yaşanılanlar gün gibi apaçık karşınızda duruyor ve kötülemekle, yok saymakla da iş bitmiyor. Kötülediğiniz, yok saydığınız şeyin yerine bir şeyler koymanız gerekiyor.
 
İşte biz de birdenbire sırtımızda bir Yusuf yalnızlığı ile çıktık yola. Anlatılmaz diye tabir ettiğimiz hayallerimiz, kendini yaşam cephesinde buldu. Bir kuyuya iner gibi, bir daha hiç çıkmayacakmış gibi, bir Yusuf masalı gibi... Elbet sızar yaşamın en güzel ışıkları o kuyuya Allah'ın izniyle. Yeter ki bizler çıktığımız bu yolda işimizi aşkla yapalım. 
 
Yapalım yapmasına da, aşk "kanıt" ister. Tıpkı, Züleyha'nın aşkı gibi... Evet, çok kolaydı Yusuf'u görmeyen gözün Züleyha'yı kınaması... Çok zordu Yusuf'u görmeyen gözün Züleyha'yı anlaması. Tıpkı, Hz. İbrahim'in bıçağı tutan elindeki aşk gibi... Bıçağın kendinden geçmesi gibi... Tıpkı, ateşin gül olması gibi...
 
"İyilik eden, mükâfat beklediği an tefecidir" demiş ya Cemil Meriç. İşte biz de Yedi İnanmış Adam olarak beşerî mükâfat beklemeden, maarif davamızın ucundan tutarak aşk ile elimizden geldiğince yukarılara taşıyacağız inşallah.
 
Selam olsun hayallerini kendileriyle birlikte taşıyan dostlara... 
 
Çağlar KILIÇ


1698 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     03/01/2019 14:41

kalemine yüreğine sağlık azizim
Akif Keten

     21/12/2018 15:06

Hz.Yusuf (a.s) da dediği gibi ''Aşk kutsaldır;Kirli gönüllerde yuva yapmaz!''...Senin gibi yüreği temiz insanların harcıdır aşk ile çıkmak yola...ve çıktığı yolda dimdik, eğilmeden, onur ve gururla yürümek...her konuda başarılı olduğun gibi bu konuda da başarılı olacağına bütün kalbimle inanıyorum...rabbim çıktığınız bu meşakkatli yolda yar ve yardımcınız olsun..vatanımıza,milletimize ve tabii ki camiamıza hayırlı olsun...
nagihan başyiğit

     21/12/2018 14:28

"Aklı ve kalbi karanlık olana, gece de aynı gündüz de aynı, gönlüne bahar gelmeyene yaz da aynı kış da aynı". Aklı ve kalbi aydınlık.. Gönlü bahar kardeşim, çıktığınız bu kutlu yolda başarılar diler, mükafat beklemeden iyilik yapmanın yüceliğini, nicelerine göstermenizi dilerim. Allah yardımcınız olsun.
mustafa ay

Yazarın diğer yazıları

SENDİKA ÜYELİĞİ - 07/03/2019
SENDİKA ÜYELİĞİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam159
Toplam Ziyaret195977