• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
  • https://www.instagram.com/maarifsen
  • https://www.youtube.com//channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA/videos?view_as=subscriber
Çevrimiçi Üyelik

Yayınlarımız
Akif Keten
aketen@maarifsen.org
2. YAŞIMIZ
06/12/2020
06 Aralık 2018 tarihinde inanmış taş gibi sağlam adamlarla çıktığımız yolda ikinci yılımızı devirmiş bulunuyoruz. Fidanımızı özenle büyütüp dallandırıp budaklandırıyoruz. Kubbemizin tuğlalarını bir bir örüyoruz. Bu iki yıllık sürede üye sayımızı ikiye katlayarak teşkilatlanmaya devam ediyoruz. Sendika gibi sivil toplum örgütlerinde kazanılan her üye söylenecek sözün ve sorumluluğun artması demektir. Sözümüz esirgemeden söyleyebilme özgürlüğü sendikamızın bize sağladığı en önemli özelliklerden bir tanesidir.

Bu zaman kadar kırmızı çizgimiz olan konulardan başlayarak maarifin dertlerini ele almaya dilimiz döndüğünce anlatmaya ve çözüm önerileri getirmeye çalıştık. Kendimize söz söyleyebilme mecrası sunduğu için Maarif Sen bizim için bir nimettir. Biz buna şükrediyor şükrümüzün nimeti artıracağına inanıyoruz.

Zaman zaman gece yarılarına kadar eğitimle ilgili konuları tartışıp fikir yürüttük. Damıttığımız bu fikirleri yaymaya gayret ettik. Kimi fikirlerimiz yayıldı kimi fikirlerimiz ise kanatlanıp sahiplerine ulaşmayı beklemekte.

“Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil” sözü çoğu zaman ruh halimizi yansıtsa da biz asla söylenecek olanı söylemekten vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz.

Eğitim-öğretim kolunda kurulan birçok sendika ile iletişime geçerek Eğitim Sendikaları Platformunun kurulmasına katkı sağladık. Salgın sebebiyle ara verilen bu platformun etkisini en kısa zaman göreceğimize inanıyorum.

Üye olmasını teklif ettiğimiz bütün tanıdıklarımız; “gönlümüz sizden yana, bir gün inşallah mutlaka” diyorlar. Allah günlünüzde olanı MEBBİS sendika bilgilerine işletmeyi nasip etsin ne diyelim.

Zaman zaman yetkili sendikaya da yavru yetkili sendikaya da yüklendiğimiz olmuştur. Biz sendikacılar bir birimizi üzmeyelim diyenler oldu. Sizi eleştirecek olmasaydık ayrı bir sendika kurmazdık.

Salgın sebebiyle okullar tatil edilip okullarımız öğrencisiz ve öğretmensiz kalınca öğretmenlerimizin ve eğitimin derdini dile getirmek için kanal açıp yayınlar yaptık. Öğretmenlerimize ve yetkililere ulaşmak için çağımızın bütün imkanları kullanmaya çalıştık. Çekimlerimiz devam edecek Allah’ın izniyle. Dileyen eski videolarımızı buradan takip edebilir: https://www.youtube.com/channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA

Sendikamızı bakıp büyütme yükümlülüğü sırtımızda olan bir çocuk gibi düşündük. Konuşmaya başladığını ve emeklemekten yürümeye geçtiğini müşahede ediyoruz. Allah büyüyüp serpildiği günleri de göstersin. Fıtratından, kuruluş ilkelerinden saptırmasın. Kınadıklarımızı bizim başımıza getirmesin.

Sevgili dostlar iki yıllık serencamımız ortada yapılacak daha çok işler var. Şurası bir gerçek ki sendikalar gücünü üyelerden alır. Gücümüze güç katan kıymetli üyelerimize bu vesile ile teşekkür ediyorum. Nice yıllara Maarif Sen çatısı altında ulaşmak ümidiyle.

Yeni yaşın kutlu olsun Maarif-Sen.822 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SEÇİMİMİZ - 11/05/2023
Yapılacak işlerden hayr olanı seçmek ise İHTİYAR kelimesinin karşılığıdır. İhtiyar seçmek demektir.
SüKÛTUMUZ - 22/03/2023
Bazen söylenecek söz bulamaz insan ve susar. Susmak kimi zaman sessiz bir öfkedir bazen içten bir teslimiyet.
KİTABIMIZ - 27/01/2023
Bu yazının muhatabı sensin kardeşim. Bu yazının muhatabı benim. Bu yazının muhatabı bir kitle ya da oluşum değil, fert fert herkes.
KİMLİĞİMİZ - 18/12/2022
Bu raddeye kadar birilerini incitecek söz kullandıysam hak etmişsinizdir. Özür dilerim daha fazlasını kullanamadığım için...
RESMİ YALAN; "İSTATİSTİK" - 17/12/2022
Üç çeşit yalan vardır: Yalan, kuyruklu yalan ve istatistik.
AHLAKSIZ TEKLİF II - 13/12/2022
Sebep ne olursa olsun bundan sonra bizim için sendikacılık daha zevkli hale gelmiştir. İddiasından vurulanların yüzüne vurulacak somut bir argüman ortaya çıkmıştır.
ANADİLİMİZ - 11/12/2022
Esas anadilimiz insanlıktır. İnsan olmayanın dili de dini de olmaz.
SİYASETİMİZ - 15/10/2022
Dört yıl evvel sendika kurma düşüncesi ile toplandığımızda ahitleştiğimiz konuların başında siyasi konulara meze olmadan, hiçbir siyasiden icazet alamaya gerek duymadan eylem ve söylemlerde bulunmaktı.
KARİYER BASAMAKLARI ÜZERİNE - 31/07/2022
Meslek kanunu nihayetinde çıkmış fakat dağ fare doğurmuştur. Beklentileri karşılamaktan uzak, sahanın görüşü alınmadan çıkan, öğretmenlerimizin hak ve hukukunu korumaktan bahsetmeyen bir kanunla karşı karşıyayız
 Devamı
Sosyal Medya
MaarifTV
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam105
Toplam Ziyaret213547