• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/maarifsen
  • https://www.twitter.com/maarifsen
  • https://www.instagram.com/maarifsen
  • https://www.youtube.com//channel/UCXX727pYLXon8RIb0UWiUuA/videos?view_as=subscriber
Çevrimiçi Üyelik

Yayınlarımız
Akif Keten
aketen@maarifsen.org
SEÇİMİMİZ
11/05/2023

İRADE Allah’ın subuti sıfatlarından insana bahşedilen ne büyük bir nimettir. Bu özelliğimiz sayesinde kişiliğimizi ve geleceğimizi şekillendiririz. Sözlükte “istemek, dilemek” anlamına gelen irade terim olarak “nefsin yapılması gerektiğine hükmettiği bir işi, bir amacı gerçekleştirmeyi istemesi, ona yönelmesi” veya “canlıyı, kendisinden değişik mahiyetteki fiillerin doğmasını sağlayacak bir duruma getiren nitelik” yahut “bir fayda elde etme inancının ardından doğan eğilim” gibi değişik şekillerde tanımlanmıştır. (Râgıb el-İsfahânî, el-Müfredât) İrade yapmak istediklerimizin itici gücüdür. Yapılacak işlerden hayr olanı seçmek ise İHTİYAR kelimesinin karşılığıdır. İhtiyar seçmek demektir. İnsan seçenekler arasında iyi olana kendini yönlendirir ve iradesini kullanarak seçimini yapar.

Nisan ayı içerisinde sendika olarak genel kurulumuzu yapıp akabinde genel merkez organları için seçimlerimizi yaptık. Ardımızda bıraktığımız dört yıl boyunca ciddi mesafeler katettiğimizi görüyoruz. Bu süreç içinde sendika tüzel kişiliği olarak bazı seçimler yaptık. Bunlardan en hayırlısı şüphesiz PCR eylem kararı idi. Bu sayede ülkemizin en ücra okulundaki öğretmenler odasında dahi ismimizin duyulduğuna şahit olduk.

Genel kurulumuza sunulan tekliflerden biri  konfederasyona üyelikle ilgiliydi. Genel kurula katılan delegelerimiz oy birliği ile ilke ve ideallerimizin örtüştüğünü gördüğümüz MİL SEN konfederasyonuna üye olmayı kabul etmiştir. Bu seçimimizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Artık diğer iş kollarında kardeş sendikalarımızın olduğunu bildirmek isteriz. Memuru memnuniyetsizliğe mahkum edenlere memurların mahkum olmadığını haykırıyor, bütün memur arkadaşları MİL SEN konfederasyonu çatısında toplanmaya davet ediyoruz.

Ülkemiz seçime odaklanmışken yazımız başlığına bakarak ülkedeki seçimlerle ilgili içerik  olmasını bekleyen ve sendikanın bir yönlendirmesi olacak mı diye merak edenler olabilir ama bizim böyle bir kavlimiz olmaz. Zira tüzel kişilik olarak seçimle kim iş başına gelirse gelsin onlar ülkeyi yönetmeye aday bizler de memurun haklarını korumaya ve eğitimin sorunlarıyla ilgili politikalar üretmeye adayız. İlla bir seçim yapacaksak seçimimiz memurdan yana olur. Seçim dönemine girdiğimiz zaman diliminden bu yana birçok kesimde kazanımlar elde edildi. Yıllardır EYT sorununun çözümünü bekleyenler bir anda sonuca ulaştı. En son kamuda çalışan işçi kardeşlerimiz öldürmeyen de ondurmayanda bir maaş oranına ulaştılar. Memurlar ise açlık sınırında maaşa reva görüldüler. Şimdi sorun cimrilikse hiçbir kesim kazanım elde edemezdi.  Bu seçim dönemlerini dahi mümbit bir şekilde değerlendiremeyen etkisiz sendikaya sormazlar mı verenler aynı alanlar farklı siz neden memurun yaşaması için gereken artışta ısrar etmediniz diye.  İşçi sendikalarının aldığını alamamak zorunuza gitmiyor mu? Seçim önü bir şey istemek hainlik olmaz korkmayın ya hu. Hak edileni istemezseniz temsil ettiğiniz kitleye ihanet etmiş olursunuz. Eyy sayısı milyona ulaşan MEMUR SEN üyesi kardeşlerimiz yaptığınız sendikal seçimlerle sadece kendinizi değil sendikalı sendikasız bütün memurları etkiliyorsunuz. Seçiminizi gözden geçirmenizi temenni ediyoruz.

Ezcümle; birçok sendika varken MİL MAARİF Sen’i seçen üyemiz doğru bir seçim yaptığını zaten göstermektedir.1059 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SüKÛTUMUZ - 22/03/2023
Bazen söylenecek söz bulamaz insan ve susar. Susmak kimi zaman sessiz bir öfkedir bazen içten bir teslimiyet.
KİTABIMIZ - 27/01/2023
Bu yazının muhatabı sensin kardeşim. Bu yazının muhatabı benim. Bu yazının muhatabı bir kitle ya da oluşum değil, fert fert herkes.
KİMLİĞİMİZ - 18/12/2022
Bu raddeye kadar birilerini incitecek söz kullandıysam hak etmişsinizdir. Özür dilerim daha fazlasını kullanamadığım için...
RESMİ YALAN; "İSTATİSTİK" - 17/12/2022
Üç çeşit yalan vardır: Yalan, kuyruklu yalan ve istatistik.
AHLAKSIZ TEKLİF II - 13/12/2022
Sebep ne olursa olsun bundan sonra bizim için sendikacılık daha zevkli hale gelmiştir. İddiasından vurulanların yüzüne vurulacak somut bir argüman ortaya çıkmıştır.
ANADİLİMİZ - 11/12/2022
Esas anadilimiz insanlıktır. İnsan olmayanın dili de dini de olmaz.
SİYASETİMİZ - 15/10/2022
Dört yıl evvel sendika kurma düşüncesi ile toplandığımızda ahitleştiğimiz konuların başında siyasi konulara meze olmadan, hiçbir siyasiden icazet alamaya gerek duymadan eylem ve söylemlerde bulunmaktı.
KARİYER BASAMAKLARI ÜZERİNE - 31/07/2022
Meslek kanunu nihayetinde çıkmış fakat dağ fare doğurmuştur. Beklentileri karşılamaktan uzak, sahanın görüşü alınmadan çıkan, öğretmenlerimizin hak ve hukukunu korumaktan bahsetmeyen bir kanunla karşı karşıyayız
SENDİKAL ŞİİR - 07/02/2022
ŞİİRLE SENDİKACILIK DENEMESİ
 Devamı
Sosyal Medya
MaarifTV
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret213546